بورس تهران _ اخبار سودآوري شركتهاي بورس
اخبار بورسي و تحليل سهام

در دو ساعت رخ داد:
تحقق پيش بيني ها با جهش ۶۵۰ واحدي شاخص و كولاك "فولاد"
پيش بيني اكثر كاركاشناسان از برگشت بازار بعد از ثبت بيشترين ريزش شاخص بورس در چهارشنبه گذشته محقق شد و طي دو ساعت معاملات امروز، شاخص بورس ۶۵۰ واحد پريد و فولادمباركه كولاك كرد.

به گزارش پايگاه خبري بورس پرس، بعد از پيروزي غير قابل پيش بيني ترامپ در رياست جمهوري آمريكا، همه بازار هاي مالي و كالايي به اين رويداد جهاني واكنش نشان دادند و در برابر رشد دلار و طلا در بازار ايران ، شاخص بورس در نتيجه جو رواني به شدت منفي ، با ريزش 1459 واحدي ، شاهد منفي ترين و بدترين روز در سال جاري شد.

اين جريان ابتدا در بازارهاي جهاني و سپس در بازار سرمايه ايران فروكش كرد و با اعلام برخي مواضع ترامپ و تحليل هاي كارشناسان از واقعيت هاي سياست و اقتصاد جهاني، رويكرد بهتري در پيش گرفته شد و تعطيلي دو روزه آخر هفته ، به آرامش بيشتر كمك كرد.

در اين ميان اكثر صاحب نظران معتقد بوده و هستند كه هر چند ترامپ گزينه بدتري بوده اما مواضع قبل از انتخابات وي در حد همان شعارهاي تبليغاتي باقي خواهد ماند و با توجه به اجماع جهاني و نقش سازمان ملل ،نخواهد توانست مقوله مهمي چون برجام را به هم بزند.

افزايش اين نگرش ها و فراگير شدن اميد به بهبود بازار و البته حمايت برخي حقوقي ها، موجب شد تا از همان آغاز معاملات امروز ، سهام گروه هاي فلزي و معدني، جلودار برگشت تمام عيار بازار شوند و شاخص را دو ساعت معاملات ( از ساعت 9 تا 11 ) با پرش 650 واحدي به كانال 79 هزار واحدي باز گردانند.

ارزش معاملات نيز رشد معنادار نسبت به چهارشنبه كرده و با بيش از 320 ميليارد تومان همراه شده است.

شركت هاي ملي مس، فولادمباركه، گل گهر ، چادرملو، سرمايه گذاري اميد، فولاد خوزستان و توسعه معادن و فلزات بيشترين اثر را گذاشتند و اكثر گروه ها را دنباله خود كردند اما گروه خودرو از اين غافله جا ماند.

در اين ميان فولادمباركه كه عنوان دار بزرگترين شركت بورسي از لحاظ سرمايه اسمي است، با حجم معاملات 15 ميليارد توماني 110 ميليون سهم ، كولاك كرد و بيشترين حجم معاملات را به خود اختصاص داد و شركت ملي مس، چادرملو و گل گهر با صف خريد در حال معامله هستند.

نوبخت از طرف دولت، قدردان بازارسرمايه شد/ تهاتر ۱۲.۵ هزارميليارد توماني
سخنگوي دولت بابت تامين ۱۴.۷ هزار ميليارد تومان براي پرداخت بدهي گندم كاران ، از طرف دولت ، قدردان بازار سرمايه شد و از تهاتر ۱۲.۵ هزار ميليارد توماني و تامين مالي ۴۰ هزار ميليارد توماني خبر داد.

به گزارش پايگاه خبري بورس پرس، محمدباقر نوبخت به اهميت بازار سرمايه در تأمين مالي دولت اشاره كرد و به سنا گفت: دولت بيش از 14 هزار و 700ميليارد تومان به گندم كاران بدهكار بود كه براي پرداخت آن كسري داشت و فرابورس به خوبي اين مشكل را حل كرد و دولت قدردان بازار سرمايه است.

وي درباره سهم و فرصتي كه بودجه امسال براي بازار سرمايه در نظر گرفته، ابراز داشت: عمدتا هر ساله در تبصره 5 بودجه فرصت هايي براي تعامل با بازار سرمايه ديده مي شود. در بندهاي اين تبصره مشخص مي شود حوزه هاي مختلف صنعت، شهرداري يا بخش هاي دولتي چطور مي توانند منابع خودشان را به جاي بازار پول از بازار سرمايه تامين كنند.

معاون رييس جمهور با اشاره به اينكه در بودجه امسال بالغ بر 40 هزار ميليارد تومان تامين مالي از طريق بازار سرمايه تعريف شده، گفت: انتشار 5 هزار ميليارد تومان اوراق مشاركت، 15 هزار ميليارد تومان اوراق صكوك و حدود 7500 ميليارد تومان اسناد خزانه اسلامي در نظر گرفته شده است.

 نوبخت ادامه داد: 12.5 هزار ميليارد تومان نيز براي تهاتر ديده شد كه مستقيما وارد بازار سرمايه نمي شود ولي بازار سرمايه به ما در اين تهاتر كمك مي كند.

۷ توليدكننده لوازم خانگي غيراستاندارد شدند/جعل نشان شركت حذف شده از بورس
مديركل استاندارد استان تهران با اعلام نام 7 شركت توليدكننده لوازم خانگي غيراستاندارد از معرفي جاعلان نشان استاندارد سه شركت به دادگاه خبر داد.

به گزارش پايگاه خبري بورس پرس،مسلم بيات با بيان اين‌كه تمامي كالاهاي مشمول استاندارد اجباري براي توليد و توزيع در بازار بايد پروانه كاربرد علامت استاندارد دريافت و براساس آن، استانداردها را رعايت كنند به ايسنا اظهار داشت: برخي از كالاهاي مشاهده شده در جريان بازرسي داراي پروانه استاندارد هستند، اما وضعيت كيفي آنها نامناسب است و با انجام بررسي‌ها مشخص مي‌شود اين كالا استانداردهاي لازم را ندارد و كالا توقيف و ممكن است پروانه استاندارد شركت توليدي ابطال شود.

وي افزود: از سوي ديگر برخي از توليدكنندگان، بدون دريافت پروانه كاربرد علامت استاندارد، اقدام به توليد كالا و جعل علامت استاندارد روي آن مي‌كنند كه اين افراد متخلف بوده و قانون را نقض كرده‌اند  به همين دليل از آنها شكايت شده و به دادگاه معرفي مي‌شوند.

بيات با اشاره به جلسات مهرماه كميته علائم استاندارد گفت: كارشناسان استاندارد با بررسي عملكرد و كيفيت كالاهاي توليدي برخي واحدهاي فعال در صنعت لوازم خانگي، پروانه استاندارد فرآورده‌هاي شير اجاق گاز با نام تجارتي آليش به علت بي‌اعتباري پروانه و هود اجاق خوراك پزي با نام تجارتي پويامكث، اجاق گاز خانگي فردار و طرح فر با نام تجارتي نوژن گاز و اجاق گاز روميزي توكار و طرح فر با نام تجارتي huffer & beroni& zina& oranir را به علت احراز بي‌كيفيتي كالا ابطال كردند.

به گفته وي، بازرسان استاندارد در جريان بازرسي‌هاي منظم از واحدهاي توليدي، كولر آبي با نام تجارتي صنايع نيرو تهويه را در واحد توليدي در شهرك صنعتي پرند و پنكه روميزي با نام تجارتي ارج در واحد توليدي در كيلومتر ۵ جاده مخصوص كرج را به علت توليد بدون مجوز استاندارد و سماور برقي و كتري روگازي با نام تجارتي عالي نسب در واحد توليدي در شهرك صنعتي صفادشت را به دليل جعل نشان استاندارد، توقيف و از متخلفان به دادگاه شكايت كردند.

وي اعلام كرد در جلسات كميته علائم براي سه فرآورده از قبيل ظروف آلومينيوم با پوشش نچسب با نام تجارتي ظروف نچسب مهبد، اجاق گاز خانگي با نام تجارتي گلاره و آلوارس و هود آشپزخانه برقي با نام تجارتي بي مكث پروانه كاربرد علامت استاندارد صادر شده است.

براساس  اين گزارش، شركت ارج در حالي سال 1316 توسط سه برادر بنام ارجمند با 3 سر واژه آهنگري، ريخته‌گري و جوشكاري به عنوان اولين شركت لوزام خانگي تاسيس شده كه اوايل سال جاري، بعد از گذشت حدود 80 سال رسما" تعطيل شد.

اين شركت اوايل سال 70 با كشف قيمت 1200 توماني هر سهم وارد بورس شده بود و بعد از نزول به قيمت هاي حدود 105 توماني هر سهم در اواخر سال 84 ، به دليل زياندهي، عدم انطباق با شرايط و مقررات، عدم توان مالي براي بهبود وضعيت و... سال 87 با سرمايه 6.6 ميليارد توماني رسما" از بورس اخراج شده بود.

امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع: اخبار مهم بازار سرمايه
[ ۲۲ آبان ۱۳۹۵ ] [ ۰۱:۵۸:۱۶ ] [ بورس باز ] [ نظرات (0) ]
[ ]
.: Weblog Themes By tibablog :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
لینک دوستان
لينكي ثبت نشده است
نظرسنجی
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 14
دیروز : 4
افراد آنلاین : 1
همه : 4765
امکانات وب