بورس تهران _ اخبار سودآوري شركتهاي بورس
اخبار بورسي و تحليل سهام

 بازار بدهي؛ گذار از حفره هاي ركود و اعتبار

ايجاد اشتياق در سرمايه­ گذاران داخلي و قابليت جذب سرمايه­ گذار خارجي، رونق فعاليت­ هاي اقتصادي مولد، كاهش حدود ريسك و مخاطره اقتصادي و در نهايت پويايي اقتصادي همه اموري است كه در لواي يك بازار اقتصادي متتوع، امن و پوشش دهنده اتفاق مي­ افتد.

عملكرد ۶ ماه اول بانك صادرات هم با زيان سنگين ۲.۷ هزار ميلياردي همراه شد

بانك صادرات بعد از برگزاري مجمع سالانه همراه با اعتراض سهامداران ، عملكرد ۶ ماه اول سال را با اعلام زيان سنگين حدود ۲.۷ هزار ميليارد توماني ( ۴۷ تومان براي هر سهم ) منتشر كرد.

به گزارش پايگاه خبري بورس پرس، بانك صادرات درحالي بعد از گذشت 5 ماه از زمان توقف نماد، پنچ شنبه گذشته مجمع سالانه نوبت دوم را همراه با اعتراضات شديد سهامداران و ادامه ابهامات برگزار كرد كه عصر ديروز ، گزارش عملكرد 6 نيمه اول سال اين بانك منتشر شد.

براساس اين گزارش، " وبصادر " كه با سرمايه اسمي بيش از 5.7 هزار ميليارد توماني بزرگترين بانك حاضر در بورس بشمار مي رود، براي سال مالي جاري به ازاي هر سهم 16 تومان سود پيش بيني كرده ( حدود 924 ميليارد تومان) اما طبق تكليف بانك مركزي مبني بر لحاظ كردن ذخيره هاي سنگين، در پايان شهريور ماه براي هر سهم 47 تومان زيان محقق كرده كه با توجه به وجود 57.8 ميليارد سهم، به زيان حدود 2.7 هزار ميليارد توماني رسيده است.

اين درحالي است كه بانك صادرات در نيمه اول سال گذشته ، براي هر سهم 73 ريال سود محقق كرده بود.

با اين اوصاف بايد منتظر تصميم مسئولان بانك مركزي و سازمان بورس در اين مورد و همچنين دو بانك ملت و تجارت و نحوه بازگشايي نماد در زمان نامعلوم بود.

سه كارشناس بازار سرمايه بررسي كردند:
ارزيابي بودجه ۹۶ ، ترامپ و آينده بازارهاي جهاني و تحليل تكنيكال شاخص بورس

سه كارشناس بازار سرمايه بودجه ۹۶ و آينده بازارهاي جهاني و تحليل تكنيكال شاخص بورس را بررسي كردند.

به گزارش پايگاه خبري بورس پرس، در جريان برگزاري جلسه گپ عصرانه خانه سرمايه مواردي چون اثر بودجه 96 ، ارز تك نرخي، برنامه هاي ترامپ بر بورس به همراه بررسي تكنيكالي و فاندامنتالي صنايع و سهام برگزيده بورس و... با حضور مدرسان و تحليل گران بررسي شد.

تحليل بورس

تحليل بودجه 96

براساس اين گزارش، در اين نشست، باغچه سرا تحليل گر و فعال بازار سرمايه در مورد لايحه بودجه 96 اعلام كرد در بودجه امسال نفت در قيمت 56 دلار ديده شده كه در مقايسه با سال گذشته در حدود 10 دلار افزايش قيمت داشته است. بنابراين با توجه به  توافقات انجام گرفته مبني بر افزايش توليد نفت ايران به نظر مي رسد درآمدهاي نفتي ايران افزايش يابد.

يكي ديگر از درآمدهايي كه براي دولت به شدت اهميت دارد درآمد از محل ماليات است كه دولت در بودجه 96 سهم به سزايي را  به آن اختصاص داده و حدود  71 درصد نسبت به سال گذشته رشد داشته و دولت به كسب  درآمد از طريق ماليات تاكيد فراواني كرده است.

در بودجه 96 اعتباري معادل 62 هزار ميليارد تومان براي بخش عمران در نظر گرفته شده كه حدود 26درصد نسبت به سال گذشته رشد داشته است. اين درحالس است كه از سال هاي 91 تا93  حدود 67 درصد بودجه عمراني كشور محقق شده است.

نكته مهمي كه از صحبت هاي مسئولين در مورد بودجه 96 ديده مي شود، واگذاري پروژه هاي عمراني به بخش خصوصي و يا همكاري با آنها است. همچنين مسئولين لايحه اي تقديم به مجلس كردند كه بر سرمايه گذاري در بخش نيروگاهي, صنعت حمل و نقل ريلي و قير در بودجه امسال تاكيد داشت.

با توجه به اين مسائل، به نظر مي آيد مي توان در آينده به حضور گروه ها و شركت هايي در زمينه  خطوط ريلي ,حمل و نقل,ساختمان,فولاد,سيمان و نيز شركتهايي چون نفت جي ونفت پاسارگاد كه در زمينه توليد قير فعاليت دارند ،با چشم انداز سرمايه گذاري بلند مدت خوشبين بود.

ترامپ و آينده بازارهاي جهاني

در ادامه اين جلسه محمدحسين حقيقي تحليلگر بازار سرمايه نيز تحليلي درباره ترامپ و تاثير حضور او بر بازارهاي جهاني ارائه و اعلام كرد تبعات انتخاب ترامپ بر بازارهاي جهاني را مي توان به شرح ذيل مورد بررسي قرار داد:

بازار ارز:

ترامپ تاجري بزرگ است. وي از سياست هايي استفاده خواهد كرد كه منجر به افزايش رونق تجاري و سود بخش در بخش خصوصي مي شود و پايين بودن نرخ بهره، بالا بودن قيمت كالاها در تمام بازارها را به دنبال خواهد داشت، زيرا براي خريداري هر دارايي نياز به صرف مقادير بالاتري از دلار خواهد بود.

از آنجايي كه تا پايان سال 2018 ، رياست فدرال رزرو دستخوش تغيير نخواهد شد، لذا پيش بيني مي شود در كوتاه مدت نرخ بهره افزايش يافته و دلار با رشد قيمت مواجه باشد.

بازار انرژي: ترامپ به شدت به انرژي هاي سنتي و فسيلي علاقه مند و از مخالفان سرسخت انرژي هاي نو است. از اين رو مي توان انتظار داشت بخش انرژي ، حداقل در آمريكا، فعاليت خود را  با تمايل بيشتري به سمت انرژي هاي فسيلي ادامه دهد و در بلند مدت اين بخش با افزايش قيمت مواجه شود.

بازار طلا: با انتخاب ترامپ به دنبال اتفاق برگزيت، اين احساس در جامعه جهاني تقويت شده كه جهان بر خلاف روند جهاني سازي كه به ويژه پس از سال 2000 شتاب بالايي گرفته بود، درحال حركت به سمت سياست هاي ملي گرايانه است.

بازار كالا : وعده هاي انتخاباتي ترامپ، حاكي از اختصاص رقمي نزديك به 1000 ميليارد دلار در پروژه هاي زيرساختي اين كشور است.چنين پروژه هايي عموماً نيازمند مواد اوليه زيادي نظير فلزات اساسي هستند.در صورت تحقق اين وعده انتخاباتي، بازار كالا شاهد افزايش چشمگيرتقاضا خواهد بود.

معاهدات بين المللي: بسياري از معاهدات بين المللي مورد حمايت ترامپ نيستند. از اين رو ممكن است با خروج ايالات متحده از برخي از اين معاهده ها ، ساختار بازار جهاني دچار تغيير شود .به طور مثال، خروج آمريكا از معاهده پيمان تجاري آمريكاي شمالي )نفتا (سبب پايان تجارت آزاد بين كشورهاي اين منطقه و آمريكا خواهد شد كه اين امر پيامدهاي منطقه اي و بين المللي به دنبال خواهد داشت

بورس پرس گزارش مي دهد:
خواص طب سنتي در مهار استرس سهامداران / معرفي انواع خوراك و نوشيدني

فعالان بورس به دليل استرس هاي ناشي از ماهيت فعاليت با مشكلاتي مانند غلظت خون، انسداد رگ هاي عروقي و كبد چرب مواجه هستند.اما طب سنتي توصيه هاي مفيدي براي سلامتي دارد.

به گزارش پايگاه خبري بورس پرس، سهامداران، كارگزاران بورس، مديران ، رؤسا ، فعالان بازار سرمايه و خبرنگاران به دليل نوع فعاليت روزانه همواره با استرس و فشارهاي عصبي مواجه هستند. در برخي موارد نيز كم تحركي را مي توان به مشكلات ديگر اضافه كرد. در اين گزارش سعي شده با به كارگيري طب سنتي به مهار استرس ها و با استفاده از غذاهايي كه در اين طب پيشنهاد مي شود به سلامت جسم اين افراد كمك شود.

استرس از مغز شروع شده و به سمت قلب حركت مي كند و بعد كبد را درگير مي كند. تنگي نفس و بيماري هاي قلبي از بيماري هايي هستند كه در نتيجه اين وضعيت به وجود مي آيند، بيماري هاي ديگري كه منشأ آن استرس در فرد است مي توان كمردرد و درد معده را هم اضافه كرد.

بيماري ها، استرس را تشديد مي كنند

فعالان بازار سرمايه فراموش نكنند به دليل اينكه مدام مجبور هستند اطلاعات خود را به روز كنند كه اين مساله زمينه ساز تشديد استرس نيز محسوب مي شود احتمال ايجاد اختلالاتي در سيستم ايمني بدن مانند بروز كبد چرب يا همان تنبلي كبدي و غلظت خون كه در نتيجه منجر به انسداد عروق قلبي  مي شود وجود دارد.

سرچشمه اختلال در كبد از عدم تصفيه خون و تجمع سموم در مغز و باقي اعضا بدن شروع مي شود كه اين مشكلات در مرحله اول موجب بي حوصلگي، استرس و دلشوره يا همان اضطراب مي شود . البته نقش استفاده از روغن هاي مايع سرخ كردني نيز در ابتلا به بيماري كبد چرب را نبايد ناديده گرفت. همچنين  از بين بيماري ها مي توان غلظت خون را نام برد كه علاوه بر ايجاد اضطراب موجب انسداد عروق قلبي و در نتيجه سكته مي شود.

تأثير مصرف غذاهاي ناهماهنگ در طب سنتي و استرس عامل مؤثر در ابتلا به بيماري

عدم انتخاب صحيح غذاهايي كه قرار است در يك وعده با هم ميل شود خطر ابتلا به غلظت خون در افراد را بالا مي برد، براي مثال مصرف گوشت گاو و گوساله در طولاني مدت و همچنين مصرف اين گوشت ها همراه با ماست، مصرف روغن هاي مايع سرخ كردني به جاي نوع طبيعي آن، خوردن ترشي به دليل داشتن سركه همراه با لبنيات، سس مايونز كه به طور همزمان سه ماده سركه، ماست و تخم مرغ در آن وجود دارد، استفاده از سركه و تخم مرغ به طور همزمان موجب انسداد شديد عروق مي شود . همينطور خوردن قارچ به همراه تخم مرغ نيز از ديگر موارد ايجاد غلظت خون كه نهايتا منجر به انسداد عروق خواهد شد.

بهتر است در زمان هايي غير از فصل ميوه از رب آن به عنوان يك جايگزين مناسب استفاده كرد.همچنين استفاده از رب گوجه فرنگي به دليل داشتن افزودني ها توصيه نمي شود.

استفاده از نوشيدني ها و چاشني هاي مفرح

استفاده از زرشك به دليل طعم ترشي كه دارد مفتح يا بازكننده محسوب و خوردن آن پيشنهاد مي شود، همچنين استفاده از عناب، انار، خصوصا سركه طبيعي يا همان خانگي بعد از غذاهايي مانند گوشت و چربي ها را نيز نبايد در برنامه غذايي روزانه ناديده گرفت.

بهتر است زعفران را هم در وعده هاي غذايي گنجانده شود. چون استفاده از زعفران قبل از غذا بر روي كبد و بعد از غذا بر روي معده بسيار مؤثر است.

برخي مواد غذايي مانند زعفران مفرح يا نشاط آور محسوب مي شود كه مي توان به عنوان يك شربت گوارا و يك نوشيدني بسيار مهم و موثر در سلامت مغز و كبد از آن استفاده كرد. بيدمشك و بهارنارنج نيز نوشيدني هاي مقوي، مفرح و نشاط آور هستند كه استفاده از آن در طب سنتي پيشنهاد مي شود.

يك نكته مهم در استفاده از عصاره ها و عرقيات گياهي كه بايد رعايت شود اين است كه براي بدست آوردن نتيجه مطلوب عصاره ها بايد با آب مخلوط شوند اما عرقيات گياهي به تنهايي نوشيده شوند چون در اثر مخلوط شدن با آب تأثيرگذاري آن كم خواهد شد.

عسل رساناي دارويي بسيار قوي و استفاده صحيح از چغندر

عسل قبل از آنكه يك ماده غذايي باشد به دليل تأثيرات درماني پركاربرد ، ماده ايي دارويي است. بنابراين به مصرف روزانه عسل در طب سنتي بسيار سفارش شده؛ همچنين فعالان بازار سرمايه نوع استفاده از چغندر كه در طب سنتي و اسلامي بسيار به آن سفارش شده را مورد توجه قرار دهند. بنابراين استفاده از ميوه چغندر را كنار گذاشته و برگ آن را براي مصرف جايگزين كنيد.


مدير امور مالي و اقتصادي چادر ملو عنوان كرد:
فشارهاي مالي بر معادن، مانع اتمام به موقع طرح هاي توسعه مي شود

در رديف درآمدهاي لايحه بودجه سال آينده كل كشور، دريافت مبلغ 9 هزارميليارد ريال حقوق دولتي و 12 هزار ميليارد ريال حق انتفاع از كليه اشخاص حقيقي و حقوقي استخراج‌ كننده سنگ آهن كه پروانه بهره ‌برداري آنها به نام سازمان توسعه و نوسازي معادن و صنايع معدني ايران(ايميدرو) و شركت هاي تابعه است ولي فاقد قرارداد با سازمان مذكور و شركتهاي تابعه مي ‌باشند پيش بيني شده است.

با توجه به مشكلات نقدينگي چند سال اخير معادن كشور در پرداخت حقوق دولتي و حق انتفاع، كه امسال نيز در فصل درآمد هاي لايحه بودجه سال 96 ذكر شده است گفت و گويي انجام داده ايم با مدير امور مالي و اقتصادي شركت معدني و صنعتي چادرملو يكي از بزرگترين شركت هاي معدني و صنعتي آهن و فولاد، در خصوص تاثيرات دريافت اين حقوق بر معادن.

محمود سيدي با اشاره به اينكه شركت چادرملو از سال 94 طي قراردادي با ايميدرو تنها مكلف به پرداخت حق انتفاع به اين سازمان است در گفتگو با خبرنگار بورس نيوز گفت: در رديف درآمدهاي لايحه بودجه سال آينده كل كشور، دريافت مبلغ 9 هزارميليارد ريال حقوق دولتي و 12 هزار ميليارد ريال حق انتفاع از كليه اشخاص حقيقي و حقوقي استخراج‌ كننده سنگ آهن كه پروانه بهره ‌برداري آنها به نام سازمان توسعه و نوسازي معادن و صنايع معدني ايران(ايميدرو) و شركت هاي تابعه است ولي فاقد قرارداد با سازمان مذكور و شركتهاي تابعه مي ‌باشند پيش بيني شده است. لذا، اين بند از تبصره بودجه سال 96 مستقيماً ارتباطي به چادرملو پيدا نمي كند .هر چند ملاك محاسبه حق انتفاع ما نيز تا اين لحظه بر مبناي شيوه محاسبه و ضرايب در نظر گرفته شده در قانون بودجه بوده و تداوم اين روال براي سال 1396 نيزجاري خواهد بود .

مدير امورمالي و اقتصادي چادرملو در خصوص وجه تمايز بين معادن داراي قرارداد با ايميدرو و فاقد قرارداد گفت: معادن داراي قرارداد با ايميدرو ، حق انتفاع تكليفي خود را تنها به اين سازمان مي پردازند، بنابر اين طرف حساب خزانه داري كل، ايميدرو است.

سيدي همچنين ضمن تشكر از تلاش هاي نمايندگان محترم مجلس شوراي اسلامي براي درك شرايط بحراني معادن افزود :در سال 1395 و در تداوم اصلاحات سال 1394 نمايندگان محترم با كاهش مبلغ حق انتفاع به بيست درصد مبلغ فروش و تصويب پرداخت پلكاني نزولي درصورت سرمايه‌ گذاري براي تكميل زنجيره توليد، معادن را به توسعه سرمايه گذاري در چرخه توليد تشويق كردند و اين حركت مثبتي در جهت تحقق اقتصاد مقاومتي بود . امسال نيز انتظار مي رود با درايت نمايندگان محترم به ويژه اعضاي كميسيون صنايع و معادن مجلس، تصميمي اتخاذ شود تا علاوه بر تداوم فعاليت معادن، راه را براي سرمايه گذاري در اين بخش از اقتصاد كشور نيز هموار كند .

وي با ياد آوري اينكه شركت چادرملو همواره درپي ارزش آفريني در مراحل مختلف توليد بوده است، گفت: شركت معدني و صنعتي چادرملو براي تكميل زنجيره توليد خود از مرحله استخراج سنگ آهن تا توليد محصولات فولادي، چند طرح توسعه در دست اجرا و اتمام دارد كه براي اين طرح ها بيش از 44 هزار ميليارد ريال پيش بيني سرمايه گذاري كرده است. از اين رو هرچه تعامل بيشتر و تضييق كمتري در پرداخت ديون ( حق انتفاع ) معمول گردد. اجرا ي طرح ها سريعتر انجام خواهد شد.

سيدي در پايان اظهار اميدواري كرد: با ايجاد ارزش افزوده در فرآيند توليد، كاهش هزينه هاي توليد و بهبود شرايط اقتصادي كشور، سهامداران "كچاد" نيز از سرمايه گذاري خود منتفع شوند.

گفتني است، طبق تبصره 7 لايحه بودجه سال 95، در صورت سرمايه گذاري شركت ها براي تكميل زنجيره توليد، حق انتفاع به صورت پلكاني به شرح زير پرداخت مي شود: «فروش محصول به صورت سنگ آهن خام و دانه بندي شده معادل 20 درصد مبلغ فروش»، «فروش محصول به صورت افشرده (كنسانتره) شامل افشرده هاي تحويلي براي گندله سازي هاي درون شركت و افشرده فروشي به خارج از شركت معادل 16.5 درصد مبلغ فروش»، «فروش محصول به صورت گندله معادل 13 درصد مبلغ فروش افشرده» و نيز «فروش محصول به صورت آهن اسفنجي معادل 10 درصد مبلغ فروش افشرده».

موارد فوق صرفاً به شركت هايي تعلق مي گيرد كه زنجيره ارزش (فرآوري) را در داخل مجموعه همان شركت انجام دهند و درصورتي كه شركت هاي موضوع اين جزء با رعايت قانون تجارت از محل سود خود اقدام به سرمايه گذاري در معادن و صنايع معدني پايين دستي كنند به ميزان 10 درصد سرمايه گذاري صورت گرفته از محل سود، به عنوان حق انتفاع بهره برداري محاسبه مي شود.

 بازار بدهي؛ گذار از حفره هاي ركود و اعتبار

ايجاد اشتياق در سرمايه­ گذاران داخلي و قابليت جذب سرمايه­ گذار خارجي، رونق فعاليت­ هاي اقتصادي مولد، كاهش حدود ريسك و مخاطره اقتصادي و در نهايت پويايي اقتصادي همه اموري است كه در لواي يك بازار اقتصادي متتوع، امن و پوشش دهنده اتفاق مي­ افتد.
امروزه در اقتصادهاي توسعه يافته و نوظهور كه عموما با مدار رشد اقتصادي كم­نوسان متمايز اند؛ آنچه كه بيش از هر نكته ديگري به چشم مي­ آيد توسعه ابزار متنوع مالي در بازار اين دسته از كشورها است. دليل توجه به اين رويكرد نيز روشن است؛ ايجاد اشتياق در سرمايه­ گذاران داخلي و قابليت جذب سرمايه­ گذار خارجي، رونق فعاليت­ هاي اقتصادي مولد، كاهش حدود ريسك و مخاطره اقتصادي و در نهايت پويايي اقتصادي همه اموري است كه در لواي يك بازار اقتصادي متتوع، امن و پوشش دهنده اتفاق مي ­افتد. نگاهي به وضعيت اقتصادي سال­ هاي گذشته نيز حاكي از اين موضوع است كه فقدان ابزارهاي لازم حياتي و كافي در بازار سرمايه تا چه اندازه آسيب­ هاي جدي متوجه حوزه­ فعاليت هاي مالي و اقتصادي كشور كرده است.

به رغم وجود اين كاستي ­ها در گذشته، نكته اي كه خوشبختانه در يكي دوسال گذشته ايجاد اميدواري كرده؛ توجه بيشتر دولت يازدهم به بازار بدهي به عنوان يكي از اركان مهم بازار سرمايه است. در خصوص ماهيت بازار بدهي مي توان گفت كه اين بازار در كنار بازار سهام و مشتقات سه ركن اصلي بازار سرمايه را تشكيل مي­ دهند. بر اساس همين نگاه و توجه جدي دولت به توسعه بازار بدهي و انعكاس آن در لايحه بودجه سال 96 ، اين اميدواري براي همه ما ايجاد شده كه توجه به اين بازار مهم بيش از گذشته اهميت يافته و رنگ رونق به خود بگيرد.

بازاري كه با توجه به بافت كنوني اقتصاد ما بيش از هر ابزار ديگري قادر است با ايجاد عمق­ بخشي به مكانيسم نقدينگي و با كاركردهاي متنوعي همچون نقدپذير كردن بدهي‌هاي دولت، تأمين مالي پروژها از خلال مشاركت عمومي و كاستن فشار تأمين مالي از سيستم بانكي، از حجم مشكلات موجود فعلي بكاهد. البته نكته مهم اينست كه سهم بازار بدهي در نظر گرفته شده در بودجه سال 96 نيز اگر چه رقمي معادل 33 هزار ميليارد تومان در بند اصلي اعلام شده و قابليت گسترش بيشتر را با توجه به پاره اي ملاحظات داراست -و يك حركت رو به جلو محسوب مي ­شود اما هنوز هم با نرم و استاندارد منطقه­ اي و جهاني خود فاصله بسيار دارد. سهم بازار بدهي برخي كشورها از بازار سرمايه ­ي خود به 60 درصد نيز مي رسد و اين در حاليست كه اين رقم براي كشور ما زير 10 درصد و مشخصا بين 4 تا 6 درصد برآورد مي­شود كه مبين جاي كار بسيار در اين بازار است.

گسترش اين بازار با توجه به استقبال از اين اوراق در سال گذشته و عطش تقاضاي آن كه حتي با نرخ تنزيل منفي نيز خريد و فروش شد، نشانگر پتانسيل بالاي آن براي بسط و عمق­ بخشي بيشتر به بازار سرمايه و كمك به شرايط برون رفت از ركود در مقطع فعلي است. البته جذابيت اين اوراق از چند محل رخ داده كه بايد همچنان حفظ و افزوده شود؛ ابتدا اينكه با توجه به كاهش نرخ سود بانكي و نرخ بالاي هزينه فرصت پول، در نظر گرفتن نرخ جذاب سود بالاتر از سپرده ­ها بانكي براي اين اوراق- محدوده سود بالاتر از 18 درصد و يا فاصله اطمينان سود دهي مناسب در قياس با سود سپرده - علاوه بر حفظ جذابيت اين اوراق، به رونق و نهادينه شدن اين گونه مالي در­ بازار سرمايه نيز كمك مي­ كند. از سوي ديگر توجه به بازار بدهي در شرايط كنوني كه روي ديگر بازار سرمايه بازار سهام با رخوت مقطعي مواجه است؛ سبب خالي نشدن بازار سرمايه كشور از نقدينگي مي­ شود.

 توجه به اين نكته البته بسيار مهم است كه تضمين اين اوراق با رويكرد صحيح خود و در جهت اعتمادبخشي به فعالان اقتصادي و مردم اتفاق بيافتد كه با توجه به كمبود مؤسسات رتبه بندي در كشور براي بررسي شركت­ هاي مالي انتشاردهنده اين اوراق، لازم است ساز وكار تضمين با دقت بيشتري در دستور كار باشد. خوشبختانه در نظر گرفتن انتشار 5 هزار ميليارد تومان اوراق اسلامي براي بازپرداخت اصل و سود اوراق سررسيد شده در بودجه سال 96 نكته ­اي مثبت در توسعه اين بازار و زمينه رشد آن خواهد بود. در شكل كلي مي توان گفت كه قفل شدن منابع مالي به عنوان يكي از معضلات اساسي اقتصادي ما لزوم توجه به راهبردهاي كم­ مخاطره و غير تورم­­زا براي رها سازي اين منابع را ضروي مي­ سازد، كه توجه به بازار سرمايه و بازار بدهي در اين ارتباط يك فرصت مهم و كم نظير براي سياستگذار اقتصادي است.

خسرو خواجه حسني

كارشناس نظام بانكي
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع: اخبار مهم بازار سرمايه
[ ۲۱ آذر ۱۳۹۵ ] [ ۰۸:۰۷:۱۷ ] [ بورس باز ] [ نظرات (0) ]
[ ]
.: Weblog Themes By tibablog :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
لینک دوستان
لينكي ثبت نشده است
نظرسنجی
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 10
دیروز : 4
افراد آنلاین : 1
همه : 4761
امکانات وب