بورس تهران _ اخبار سودآوري شركتهاي بورس
اخبار بورسي و تحليل سهام

عوامل موثر در طولاني شدن بيماري بورس از نگاه يك فعال حقيقي

يك فعال حقيقي بازار سرمايه با تشبيه وضعيت فعلي بازار سهام به فردي بيمار، عواملي كه منجر به بي بنيه و ضعيف شدن آن شده را اعلام كرد.

به گزارش بورسينس به نقل از پايگاه خبري بورس پرس، ميثم صمدي درباره وضعيت فعلي بازار سهام اعلام كرد بيش از اينكه مشتاق شنيدن پيش بيني روزهاي آتي باشيم بايد وضع كنوني خود و اطراف خود را بشناسيم مگر نه اينكه وضعت فعلي ما نتيجه عملكرد گذشته ماست؟!

اگر واقع بين باشيم بايد بپذيريم بازار سهام فعلي مانند فرد بيماري است كه با هزار دوا و درمان و دعا و نذر و نياز سرپا مي شود ولي با اندك سرمايي و وزش بادي دوباره در بستر بيماري مي افتد. حال بايد ديد چه عامل يا عواملي بازار سرمايه را تا اين حد بي بنيه و ضعيف كرده است؟


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع: اخبار مهم بازار سرمايه
[ ۳۰ آذر ۱۳۹۵ ] [ ۰۸:۵۷:۰۶ ] [ بورس باز ] [ نظرات (0) ]

غياثي ادامه داد: البته سرمايه گذار خارجي به دنبال كسب سود است و بايد شرايطي را فراهم آورد تا به حضور فعال و موثر در ايران تشويق شود. فراموش نكنيم كه ما در اطراف خود رقباي سرسختي مانند تركيه را داريم كه به طور طبيعي به دنبال جذب سرمايه گذاران خارجي است. لذا بايد گام هاي سريع تر و دقيق تر در اين زمينه برداريم.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع: اخبار مهم بازار سرمايه
[ ۲۳ آذر ۱۳۹۵ ] [ ۰۹:۲۱:۴۳ ] [ بورس باز ] [ نظرات (0) ]

 بازار بدهي؛ گذار از حفره هاي ركود و اعتبار

ايجاد اشتياق در سرمايه­ گذاران داخلي و قابليت جذب سرمايه­ گذار خارجي، رونق فعاليت­ هاي اقتصادي مولد، كاهش حدود ريسك و مخاطره اقتصادي و در نهايت پويايي اقتصادي همه اموري است كه در لواي يك بازار اقتصادي متتوع، امن و پوشش دهنده اتفاق مي­ افتد.

عملكرد ۶ ماه اول بانك صادرات هم با زيان سنگين ۲.۷ هزار ميلياردي همراه شد

بانك صادرات بعد از برگزاري مجمع سالانه همراه با اعتراض سهامداران ، عملكرد ۶ ماه اول سال را با اعلام زيان سنگين حدود ۲.۷ هزار ميليارد توماني ( ۴۷ تومان براي هر سهم ) منتشر كرد.

به گزارش پايگاه خبري بورس پرس، بانك صادرات درحالي بعد از گذشت 5 ماه از زمان توقف نماد، پنچ شنبه گذشته مجمع سالانه نوبت دوم را همراه با اعتراضات شديد سهامداران و ادامه ابهامات برگزار كرد كه عصر ديروز ، گزارش عملكرد 6 نيمه اول سال اين بانك منتشر شد.

ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع: اخبار مهم بازار سرمايه
[ ۲۱ آذر ۱۳۹۵ ] [ ۰۸:۰۷:۱۷ ] [ بورس باز ] [ نظرات (0) ]

تحليل جامع صنعت پالايشگاه همراه با مقايسه ۶ شركت + محاسبه ضريب پيچيدگي

كارگزاري بانك آينده تحليلي جامع از صنعت پالايشگاه و مقايسه ۶ شركت در بورس و فرابورس را همراه با محاسبه ضريب پيچيدگي قبل و بعد از اجراي طرح هاي كيفي سازي ارايه كرد.

 

به گزارش پايگاه خبري بورس پرس، در ميان گروه ها و صنايع مخلتف حاضر در بازار سهام ، شركت هاي پالايشگاهي جايگاه و اهميت ويژه ايي براي فعالان داشته و اين گروه از زمان حضور در بازار با نوسان هاي مثبت و منفي معنادار و حاشيه هايي ، به يكي از پر ريسك ترين و پربيننده ترين و مطرح ترين گروه ها تبديل شده است.

 

در اين ميان واحد مشاوره و تحليل كارگزاري بانك آينده تحليلي جامع از اين صنعت و مقايسه 6 شركت در بورس و فرابورس را همراه با محاسبه ضريب پيچيدگي قبل و بعد از اجراي طرح هاي كيفي سازي ارايه كرده است.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع: اخبار مهم بازار سرمايه
[ ۱۷ آذر ۱۳۹۵ ] [ ۰۹:۲۶:۴۵ ] [ بورس باز ] [ نظرات (0) ]

"وصندوق" باز هم فروشنده يك زيرمجموعه شد/ زمان و جزييات عرضه
شركت بورسي سرمايه گذاري صندوق بازنشستگي به همراه صندوق بازنشستگي درصدد فروش ۶۶ درصد يك زيرمجموعه به ارزش ۱۱۷.۸ ميليارد تومان برآمده اند.

به گزارش پايگاه خبري بورس پرس، سرمايه گذاري صندوق بازنشستگي كه مهر سال جاري شانزدهمين سالگرد عرضه سهام را جشن گرفت و پالايشگاه جي ۹۴ ميليارد توماني را در نوبت عرضه اوليه بورس دارد، قصد فروش يكي از زير مجموعه ها به نام سرمايه گذاري و خدمات مديريت صندوق بازنشستگي كشوري (سهامي خاص) را دارد.

به اين ترتيب، "وصندوق" 2.7 هزار ميليارد توماني به همراه صندوق بازنشستگي سه شنبه 30 آذر ، بلوك 66 درصدي ( هر كدام 33 درصد ) اين شركت 150 ميليارد توماني را روزانه ميز فروش بازار سوم فرابورس مي كنند.

اين بلوك شامل 990 ميليون سهم است كه به قيمت پايه هر سهم 119 تومان و به ارزش بيش از 117.8 ميليارد تومان از سوي كارگزاري صبا جهاد عرضه خواهد شد.

پيش از اين نيز سرمايه گذاري صندوق بازنشستگي، اقدام به فروش 99 درصد شركت نوآوران مديريت سبا (سهامي خاص) در 28 شهريور كرده بود كه شامل بيش از يك ميليارد و 499 ميليون و 999 هزار سهم بود كه به قيمت پايه هر سهم 108 تومان و به ارزش پايه كمتر از 162 ميليارد تومان به صورت نقد معامله شد.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع: اخبار مهم بازار سرمايه
[ ۱۷ آذر ۱۳۹۵ ] [ ۰۷:۵۷:۲۰ ] [ بورس باز ] [ نظرات (0) ]

توسط سازمان خصوصي سازي انجام مي شود:
دومين عرضه بلوك ۱۶.۷۵درصدي ذوب آهن با كاهش 33 ميليارد توماني

سازمان خصوصي سازي براي دومين بار برنامه عرضه بلوك ۱۶.۷۵درصدي ذوب آهن با كاهش قيمت نسبت به قبل دارد تا شايد در چهارمين عرضه بلوكي، طلسم اين شركت مشمول اصل ۴۴ شكسته شود.

به گزارش پايگاه خبري بورس پرس، در پي ناكامي ماه گذشته سازمان خصوصي سازي در فروش بلوك 16.75 درصدي ذوب آهن، اين سازمان با كاهش قيمت پايه هر سهم ، براي دومين بار اين بلوك را روانه ميز فروش مي كند تا چهارمين عرضه بلوكي اين شركت مشمول اصل 44 رخ دهد و شايد طلسم واگذاري بلوك مديريتي شكسته شود.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع: اخبار مهم بازار سرمايه
[ ۱۵ آذر ۱۳۹۵ ] [ ۰۹:۴۲:۱۰ ] [ بورس باز ] [ نظرات (0) ]

گزارش رسانه دولت از آثار منفي توقف نماد بانك ها و فرار سهامداران از بورس
رسانه دولت گزارشي از آثار منفي توقف نماد بانك ها و فرار سهامداران از بورس ارايه كرده است.

به گزارش پايگاه خبري بورس پرس درحالي نماد بانك هاي بزرگ بورس مانند ملت ، تجارت و صادات از اواخر تير تاكنون بسته مانده و سازمان بورس پيگير اين موضوع از بانك مركزي و وزارت اقتصاد است كه خبرگزاري ايرنا در گزارشي از آثار منفي توقف نماد بانكها و فرار سهامداران از بورس اعلام كرد، در ماه هاي اخير وضعيت نمادهاي بانكي در بورس كه با هدف شفاف سازي و استانداردسازي گزارش هاي مالي متوقف شده اند، آشفته و مبهم بوده و سهامداران نيز در وضعيت سرگردان و بلاتكليفي به سر مي برند.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع: اخبار مهم بازار سرمايه
[ ۷ آذر ۱۳۹۵ ] [ ۰۸:۵۸:۱۹ ] [ بورس باز ] [ نظرات (0) ]

بورس نيوز گزارش مي دهد:

كنترل شاخص كل، دغدغه اين روزهاي متوليان بازار سرمايه / پاك كردن صورت مسأله بجاي حل آن
آنچه كه در بازار سرمايه مسلم به نظر مي رسد و به دفعات عنوان شده، اين است كه روند شاخص كل بورس و نوسانات مثبت و منفي آن اهميت چنداني براي سهامداران ندارد و همواره كليت بازار سرمايه از اهميت زيادي برخوردار است.

چندي پيش معاون بازار شركت بورس در حالي از برنامه ريزي هاي اين مجموعه به منظور جلوگيري از ريزش شاخص كل بورس در زمان بازگشايي نمادهاي بانكي خبر داد كه به نظر مي رسد طبق روال هميشگي انجام معاملات بلوكي در درصدهاي مثبت قيمت در نمادهاي تأثيرگذار بر شاخص كل، برنامه اصلي متوليان بازار سرمايه جهت ممانعت از ريزش شاخص كل باشد. حال آنكه به نظر مي رسد چند نكته در خصوص روند شاخص كل بورس از نگاه مقامات مسئول نا ديده گرفته شده است.

ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع: اخبار مهم بازار سرمايه
[ ۶ آذر ۱۳۹۵ ] [ ۰۷:۵۸:۴۱ ] [ بورس باز ] [ نظرات (0) ]

در پايان نشست دو روزه مطرح شد:
پيشنهاد اوپك به ايران و عربستان براي كاهش 180 و 500 هزار بشكه اي
در پايان نشست دو روزه كارشناسان اوپك در وين ، به ايران و عربستان پيشنهاد شد اقدام به كاهش 180 و 500 هزار بشكه در روز كنند.

به گزارش پايگاه خبري بورس پرس ، رويترز از قول 3 منبع آگاه در اوپك اعلام كرد در پايان نشست دو روزه كارشناسان اوپك در وين، تصميم گرفته شد در نشست وزراي كشورهاي عضو  30 نوامبر، پيشنهاد كاهش 4 تا 4.5 درصدي توليد كشورهاي عضو از جانب الجزاير مطرح شود تا توليد اوپك به ميزان 1.2 ميليون بشكه در روز كاهش يابد، اما نمايندگان ايران، عراق و اندونزي در جريان مذاكرات ملاحظاتي را در مورد سطح مشاركت در اين طرح مطرح كرده اند كه 11 ساعت به طول انجاميده است.

وزير امور خارجه عراق گفت: اوپك بايد اجازه دهد به افزايش توليد بدون هيچ محدوديتي ادامه دهد.

منابع آگاه كه به دليل غيرعلني برگزار شدن نشست كارشناسان مجاز به سخن گفتن در مورد جزئيات نبودند، اعلام كردند ايران و وعراق شرايط ويژه اي را براي مشاركت در اين طرح مطرح كرده اند. عربستان و متحدان حاشيه خليج فارس اين سيگنال را ارسال كرده اند كه آماده كاهش نزديك به يك ميليون بشكه در روز از توليد هستند.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع: اخبار مهم بازار سرمايه
[ ۳ آذر ۱۳۹۵ ] [ ۱۱:۰۰:۱۱ ] [ بورس باز ] [ نظرات (0) ]

بازار مبادلات ارز

مبادلۀ ارز همواره براي تجارت خارجي و انجام كسب و كار مهم بوده و همچنان مهم است. اينكه اين چگونه رخ مي دهد و بازار مبادلۀ ارزي چگونه كار مي كند براي بسياري از افراد جالب است. براي درك دقيق و صحيح اساس و مكانيزم اين بازار ابتدا بايد نگاهي به تاريخچۀ پيدايش و وضعيت كنوني اش بياندازيم.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع: اخبار مهم بازار سرمايه
[ ۲ آذر ۱۳۹۵ ] [ ۰۸:۳۸:۵۴ ] [ بورس باز ] [ نظرات (0) ]
[ ۱ ]
.: Weblog Themes By tibablog :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
لینک دوستان
لينكي ثبت نشده است
نظرسنجی
[#VoteTitle#]
[#VTITLE#]
     نتیجه

لینک های تبادلی
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 26
دیروز : 4
افراد آنلاین : 1
همه : 4777
امکانات وب